Doğal Taşlar

Akik

Akik

Taşıyan kişiyi tehlikeden koruduğuna ve uyumsuzluklarına son verdiğine inanılır. Nazara karşı koruma sağlar. Vücuttaki fazla ve olumsuz enerjiyi boşaltarak stresi yok eder, tansiyonu dengeler. İnsanların olumsuzluklarından kolayca etkileniyorsanız akik taşı size iyi gelecektir. Uykusuzluğa, metabolizmanın düzgün çalışmasına faydası vardır.

Service

Akumarin

Solunum yolu rahatsızlıklarına, boğaz ağrılarına, astım, bronşit ve trioid rahatsızlıklarına iyi gelir. Bezeler, urlar ve diğer şişliklerin iyileşmesinde yardımcıdır. Çene kemikleri ve dişlerin sağlıklı kalmasını sağlar. Özgüven, cesaret ve denge oluşturur. Pozitif enerji verir. Bereket ve uğur taşıdır. Hafızayı güçlendirir. Alkol, sigara ve uyuşturucu gibi maddelerden uzak tutar, bunlara olan tiryakiliği zayıflatır.

Service

ametist

Negatif elektrik yükü taşıdığı için insan bedenindeki fazla elektriği alır. Beyin gücünü arttırır, stresi azaltır. Vücuttaki toksinleri temizler. Kanı temizler ve enerji verir. Doğrudan beyin ve hipofiz bezi etkilidir. Kanser oluşumunu engeller. Kan şekerini dengeler. Bedeni dinç tutar.

Service

aragonit

Mucize taş diye adlandırılır. Duygusal gerginlik hallerinde, öfke ve savaşma arzusu taşındığında, stresli olduğumuz zamanlarda, yeryüzünün yararlı fiziksel enerjisini aktaran santral gibidir. Kullanıldığında kök çakrasını düzenler ve kişiyi toprağın enerjisine bağlar. Kemik hastalıklarına şifadır. Dişleri güçlendirir. Kalsiyum emilimini düzenler, dengeler, fazlalığı dışarı atar, azalmışsa yeniden tamamlar.

Service

aventurin

Kalbin yakınına yerleştirildiğinde, kalbi diğer insanların olumsuzluklarından koruyacak bir enerji yayar. Bedendeki eril ve dişil enerjiyi dengeler. Ancak erkeksi düşünceyi biraz daha fazla yoğunlaştırır. Yeşil aventurin, hangi kaynaktan gelirse gelsin, elektromanyetik kirliliği etkisizleştirir. Yüksek tansiyon için şifadır. Uykuyu kolaylaştırır. Yüksek ateşi düşürür, yüksek ateşle birlikte seyreden humma gibi hastalıkların tedavisine yardım eder.

Service

aytaşı

Dişil bir taştır. Kadın problemlerini iyileştirir. Üreme organlarını sağlıklı tutar. Regl döngüsünü dengeler. Doğum sürecini kolaylaştırır. Tokluk hissi oluşturur. Tiroit bezini etkin hale getirerek metabolizmayı hızlandırır. Bencilliği ve aşırı tepkileri kontrol altına alır. Yıldızı düşük olanların taşıdır. Nazara karşı etkilidir.

Service

dumanlı kuvars

Sükunet, huzur, pozitif, düşünce, istikrar, denge sembolüdür. Doğanın ve kainatın enerjisini bize iletir. Korkuları yatıştırır. Düşünceleri pratiğe dönüştürmeye yardım eder. Sezgi gücünü artırır. Menopozun olumsuz etkilerini hafifletir. Meme tümörlerini eritir. Kolesterolü dengeler. Fiziksel gücü ve dayanıklılığı artırır. İskoçyalılar zafer taşı diye adlandırır.

Service

florit

Hayatın her alanını normalleştirmeye ve her konuda dengelemeye yardım eder. Stresi giderir. Özgüven oluşturur. Aldanmaktan ve dolandırılmaktan korunmak için mükemmel bir muhakeme yeteneği ve sezgi gücü sağlar. Fiziksel ve ruhsal arınma ve temizlik amacıyla kullanılır. Pamukçuk yarası ve herpes tedavisine yardım eder. Eski çağlardan beri kanser tedavisinde kullanılmaktadır. İşitme problemlerinin giderilmesinde yararlıdır.

Service

granat, lal

Sevgi, şefkat, tutku, cinsel güç, dostluk, fikir üretimi, ilham, başarı, sosyal popülarite, özgüven sembolüdür. Kalp ve kan dolaşım sistemi hastalıklarına karşı iyileştiricidir. Akciğer hastalıklarına karşı koruyucu ve iyileştiricidir. Üreme gücünü arttırır. Regli düzene sokar. Menopoz dönemlerinde fiziksel ve ruhsal yarar sağlar. Kanı temizler, kan zehirlenmelerine karşı koruyucu ve iyileştiricidir. Bel ağrılarını giderir.

Service

havlit

Son derece sakinleştirici, dinlendirici ve huzur verici bir enerji yayar. Kişideki bencilliği, bencilce davranışları giderir. Güven, ümit ve disiplini arttırır. Duyguları açıklamak için cesaret verir. Kalp problemleri tedavisinde yararlıdır. Diş ve kemik sistemindeki kalsiyum seviyesini dengeler. Bu nedenle hamile kadınların ve bebek emziren annelerin kullanması önerilir.

Service

inci

Alçakgönüllülük, temizlik, sevgi, şefkat, ışıltı, başarı, hoş ve mutlu bir evlilik simgesidir. Sanata yönelik zekayı ve sezgi gücünü harekete geçirir. Talihi iyi yöne çevireceğine, inci takı kullananın hediyeler alacağına da inanılmaktadır. Konsantrasyon sağlamaya yardım eder. Kronik baş ağrılarını ve migreni hafifletir. Bunun için tenle temas edecek şeklinde boydan boya gerdanlık şeklinde kullanılması gerekir. Alerjiye karşı yararlıdır.

Service

kalsedon

Erdemlik, cömertlik, hayata olumlu bakış sembolüdür. Beden, duygular ve zihin arasında dengeleyici etki yapar. Tiroit bezini sağlıklı tutar. Akciğeri temizler. Ateşi düşürür. Algılamayı güçlendirir. Cinsel sorunları giderir. İletişim gücünü arttırır.

Service

kaplan gözü

Erkeksi enerji, bağımsızlık, fiziksel ruhsal denge, disiplin simgesidir. Korkularımızı yenmemize yardımcı olur. Para kazanmak için gerekli el becerilerini arttırır. Korku, kıskançlık, kin, inatçılık, aşırı heyecanlanma gibi duygusallıkları yenmemize, bunların etkisinin azalmasına yardım eder. Doğum sancısının ve diğer ağrıları hafifletir. Dalak ve pankreasın çalışmasını güçlendirir.

Service

kehribar

Gerdanlık olarak kullanılırsa boğaz ve tiroid bezi iltihaplarını yok eder, guatrın oluşmasını önler, oluşmuşsa önce büyümesini durdurur ve sonra küçülterek ortadan kaldırır. Kulak ağrılarını iyileştirir.Böbrek, mesane ve dalağı temizler. Alerjileri önler. Ağrı bulunan beden bölümlerine sürüldüğünde ağrıyı azaltır. Özellikle romatizmal ağrılarda etkilidir. Bebeklerin gaz sancılarına iyi gelir, özellikle diş çıkartırken oluşabilecek tüm rahatsızlıkları ortadan kaldırır.

Service

kristal kuvars

Göz için şifadır. Kartal görüşü ve gücü verir. Tiroit bezini sağlıklı tutar. Guatr için şifalıdır. Vücudu negatif enerjisiniden temizler, Altıncı hissi güçlendirir. Elektronik araçlardan yayılan olumsuz enerjiden korur. Beyin fonksiyonlarını uyarır. Tene temas ettirerek kıyafet altında taşındığı takdirde, kişiyi diğer insanların negatif enerjisini korur.

Service

krizopraz

Başarı, aşk, denge, mutluluk, şans, sağlık, bereket sembolüdür. Sinirsel gerilimleri ortadan kaldırır. Problemlerimizi görmemize ve kendimizi, özellikle de doğal/kişisel yeteneklerimizi tanımamıza yardımcı olur. Uykusuzluğu tedavi amacıyla kullanılmıştır. Kabus görmeyi engeller. Aşırı hareketliliği tedavi eder.

Service

lapradodit

Antioksidan özellik taşır. Gözün görme yeteneğini artırır. Hücrelerin gerekli besinleri dengeli bir şekilde ayrıştırmasını ve vücuda aktarmasını sağlar. Daha iyi odaklanmayı ve konsantre olmayı sağlayacak olan içsel sükuneti sağlar. Ruhsal bakımdan gelişme amacıyla kullanılır.

Service

lapis-lazuli

Gece vakti gökyüzü, ötelerden haber, sevgi, arındırma, yetenekler sembolüdür. Melankoliyi ve depresyonu ortadan kaldırır. Zihni berraklaştırır ve gerçek bilgiye ulaşmaya yardımcı olur. Küçük çocukları korkularından ve solunum sistemi rahatsızlığından korur. Tansiyonu dengeler. Kalp ile akıl arasında iyi bir bağlantı kurar. Hamile kadınların düşük yapmasını önler. İşitme gücünü arttırır. Görme bozukluğunun tedavisine yardımcı olur.

Service

mercan

Bebekler ve çocuklar için, yüksek ateş, öksürük, çiçek gibi çocuk hastalıklarına karşı iyileştiricidir. Baş ağrısını hafifletir. Halsizlik ve güçsüzlüğü giderir. Mide ekşimesi için tedavi edicidir. Cilt hastalıklarını iyileştirici özellik taşır. Ev ve ailedeki olumsuzlukları ve olumsuz enerjiyi ortadan kaldırır.

Service

obsidyen

Sağlık terapilerinin temel taşlarındandır. Terapi gücü yüksektir. Depresyona ve karamsarlığa iyi gelir. Erkeksi bir enerji verir. Bu nedenle çalışma arzusu taşımayanların kullanmasında yarar vardır. Espiri yeteneğini arttırır. Geleceği okumaya yarayan rüyalar görmeyi sağlar.

Service

oniks

Başarı ve şans taşıdır. Kadın erkek ilişkilerini dengeler. Kişinin hangi çeşit enerjiye ihtiyacı varsa o enerjiyi verir. Olumsuz enerjiyi engelleyici özelliğinden dolayı nazara karşı etkilidir. Zihin bulanıklığını giderir. Gelecekte ne olacağım kaygısını azaltır. Otokontrol yeteneğini geliştirir.

Service

pembe kuvars

Aşk ve sevgi taşıdır. Hayatı sevmenizi sağlar. Kişinin kendisinden hoşnut olmasını ve kendine değer vermesini sağlar. Vücudu negatif enerjilerden temizler. Altıncı hissi, sevgi ve şefkat duygusunu güçlendirir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Tiroit bezini sağlığına kavuşturur. Guatr için şifalıdır.

Service

selenit

Auradaki olumsuz birikintileri hızla dağıtmak, tıkanıklıkları açmak ve durgun enerjiyi vücuttan kaldırmak için idealdir. Telepati yeteneğini geliştirmek için kullanılmaktadır. Bunun için bir parçası elde tutulabilir. Eve yerleştirilen büyükçe bir parçası, evde huzurlu bir ortam sağlar dış etkilere karşı kalkan oluşturur. Epilepsi nöbetlerini ortadan kaldırır veya hafifletir. Elektrik bataryası gibidir, hem kendisini, hem de diğer kristalleri şarj eder. Bedene temas eden selenit, vücudu tarar, hastalıklı bölgeyi tespit eder ve enerjisini o bölgeye yöneltir. Rüyalar hatırlamaya yardım eder.

Service

sitrin

Zihin açıklığı verir. Duyguların belirginleşmesini sağlar. Özdenetim ve disiplin sağlar. Anksiyete ve korkuları afifletir. Zayıf bedenleri dengeler. Üriner sistem ve bağırsakları temizler. Tüccar taşıdır, bereket getirir.

Service

soladit

Güç, şifa, şans, sabır, ilham, sezgi topraklama sembolüdür. Konsantrasyonu ve hafıza gücünü arttırır. Depresyonu giderir. Üzüntü ve ümitsizliği yenmeye yardım eder. İç huzuru ve çevre uyumu sağlar. İlham şansını arttırır.

Service

turkuaz-firuze

Denge, iletişim, güç, vefa sembolüdür. Kemiklerin sağlıklı olmasını sağlar. Migreni hafifletir. Cinsel sorunların ortadan kalkmasına yardımcı olur. Dişil nitelikleri arttırır. Öngörü sağlar. Zehirlenmelere karşı koruyucu etkisi vardır. Bedeni güçlendirir.

Service

yeşim

Sevginin yoğunlaşmış usaresi, yoğunlaşarak cisimleşmiş hali olarak kabul edilir. Enerjisi gevşeticidir. Bilgelik, adalet, merhamet bilinci oluşturur. Bunun için sol el içinde ovalanmalı veya kalp bölgesine gelecek şekilde takılmalıdır. Aşkta cazibe verir. Gözler için şifalıdır ve bunun için göz ile temas edilebilir. Akıl hastalıkları tedavisinde kullanılır.